امور توسعه مهندسی

You are here

** امور توسعه مهندسی **

- واحد طراحی و تکنولوژی تولید -  واحد مهندسی تولید - کارگاه مدلسازی و تجهیزات

 

واحد طراحی با بهره گیری از دانش فنی روز ونرم افزارهای پیشرفته امکان طراحی پیچیده ترین تجهیزات صنعت ریخته گری را داراست.

تجربه بالای طراحی وپشتیبانی تولید انواع قطعات چدنی پیچیده این واحد را به عنوان یک واحد مرجع جهت ارائه خدمات طراحی و مشاوره در کشور مطرح ساخته است.

دانش فنی طراحی تجهیزات وابزارآلالت روش نوین ریخته گری لاست فوم در کشور منحصرا در اختیار این واحد بوده ونمونه های متعدد قطعات تولیدی با این روش که به تولید انبوه رسیده است با سطح بالای کیفی به بازار عرضه شده است.

 با توجه به ارتباط این واحد با بزرگترین شرکت های طراحی و ساخت تجهیزات و قالب های خودرو در جهان نظیر شرکت برومبیلا,NPLو...ضمن دسترسی به آخرین تکلونوژی های طراحی همواره دانش فنی خود را به روز نگهداشته است.

نرم افزارهای پیشرفته مورد استفاده در این واحد عبارتست ازM.D.T,Powershape,Catia, Solid Wirks و در

ضمن از به روزترین سیستم های سخت افزاری جهت طراحی استفاده می شود.

 

1-طراحی تجهیزات تولید بدنه موتورTU5وبدنه موتور ملی EF7 وسایر بدنه موتور ها...

2-طراحی قطعات پیچیده صادراتی برای شرکتهای بنز، ایویکو، کارارو، دانا، پراردی، آرجی و...

3-طراحی انواع سرسیلندرهای خودرو وتراکتور.

4-طراحی تجهیزات تولید لاست فوم.

کارگاه مدلسازی

 

کارگاه مدلسازی با داشتن بیش از سی سال سابقه ساخت ابزارآلات و تجهیزات برای تولید قطعات پیچیده مانند بلوک سیلندر،سرسیلندر، پوسته گیربکس و... یکی از بخش های مهم شرکت ریخته گری می باشد.

این واحد علاوه بر پشتیبانی تجهیزات تولیدی شرکت ریخته گری، با بهره گیری از روش های جدید ساخت قالب و با استفاده از ماشین آلات پیشرفته قابلیت ارائه خدمات ساخت قالب به سایر شرکت های از قبیل ایران خودرو، مالیبل سایپا و...را دارد.

کارگاه مدلسازی از سه بخش مدلسازی چوبی، مدلسازی فلزی و قسمت فیتر و مونتاژ تشکیل شده است که هر بخش با اتکا به تجربه بالای پرسنل متخصص خود توانایی ساخت پیچیده ترین تجهیزات مانند قالبها، فیکسچرها ، تجهیزات لاست فوم و...را دارد.

ماشین آلات مورد استفاده در این کارگاه شامل ؛ شش دستگاه فرزکاری CNC ، پنج دستگاه فرزکاری NC ، سه دستگاه تراشکاری ، یک دستگاه مخصوص فوم زنی ، دو دستگاه کنترل CMM میباشد که این کارگاه را به عنوان بزرگترین واحد مدلسازی در سطح کشور تبدیل ساخته است.

پرسنل متخصص با تجربه این کارگاه ضمن گذراندن دوره های پیشرفته ساخت قالب و با استفاده از نرم افزار پیشرفته POwer Mill در ساخت تجهیزات ریخته گری، ساخت قالبهای لاست فوم، ارائه خدمات ساخت به سایر شرکتها و... به صورت تخصصی در حالت فعالیت می باشند.

1- ساخت تجهیزات تولید بدنه موتور TU5وبدنه موتور ملی EF7و سایر بدنه موتور های تولیدی کشور.

2- ساخت تجهیزات پیچیده قطعات صادراتی برای شرکتهای بنز، ایویکو،کارارو،دانا،پراردی، آرجی و...

3- ساخت انواع تجهیزات لاست فوم و سرسیلندرهای خودرو و تراکتور.

4- ارائه خدمات ساخت و تعمیر قالبها برای شرکتهای تان ایران خودرو ومالیبل سایپا.